Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Ile kosztuje upadłość konsumencka?

Kto może reprezentować dłużnika w toku postępowania upadłościowego?

Co do zasady pełnomocnikiem upadłego konsumenta przed Sądem może być wyłącznie adwokat, radca prawny lub osoba posiadająca licencję doradcy restrukturyzacyjnego.

Tego ile będzie kosztować Twoja sprawa o ogłoszenie upadłości konsumenckiej możesz się dowiedzieć na naszej stronie o upadłości konsumenckiej w Rzeszowie

Czy wynagrodzenie adwokata lub radcy prawnego jest regulowane?

Tak. Wynagrodzenie profesjonalnych pełnomocników jest regulowane przez rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości, które ustala minimalne stawki wynagrodzenia także w sprawach upadłościowych. Wynagrodzenie to wynosi 3 600 zł. Jest to wynagrodzenie ryczałtowe za całe postępowanie.

Jakie są rynkowe stawki za pomoc w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej?

Większość adwokatów w sprawach o ogłoszenie upadłości przez osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej czyli Konsumentów pobiera wynagrodzenia w stawce minimalnej czyli 3 600 zł. Cena ta zwykle zawiera wartość podatku VAT, a zatem jest to wynagrodzenie brutto. Wynagrodzenie to obejmuje sporządzenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, wszelkich niezbędnych pisma i reprezentację dłużnika w Sądzie. Wyższe wynagrodzenie jest pobierane w sprawach dotyczących upadłości przedsiębiorców.

Czy warto korzystać z pomocy tzw. Kancelarii upadłościowych?

Przed zgłoszenie się o pomoc w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej należy sprawdzić, czy Kancelaria posiada uprawnienia do świadczenia usług adwokackich lub radcowskich, ewentualnie usług doradcy restrukturyzacyjnego. Wiele firm nie posiada takich uprawnień i korzysta z braku świadomości Klientów na temat zasad świadczenia usług prawnych w Polsce. Adwokaci i radcy prawni nie mogą świadczyć usług dla Klientów takich firm, pomimo, iż firmy te zapewniają lub sugerują, iż zatrudniają adwokatów lub radców prawnych co nie jest zgodne z prawdą. Usługi adwokackie lub radcowskie mogą być świadczone wyłącznie przez Kancelarie adwokackie, radcowskie lub spółki osobowe tworzone przez adwokatów lub radców prawnych.

Jak uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów wynagrodzenia za pomoc w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej?

W celu uzyskania fachowej pomocy prawnej w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej najlepiej zwrócić się bezpośrednio do adwokata lub radcy prawnego i nie korzystać z pomocy pośredników. W przypadku korzystania z pomocy pośredników wynagrodzenie za prowadzenie sprawy może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, na które w większości składa się prowizja dla pośrednika. Ponadto pośrednicy często wprowadzające Konsumentów w błąd do obowiązującego stanu prawnego z powodu braku wiedzy lub, w celu nakłonienia Konsumenta do zawarcia umowy.

Czy adwokat lub radca prawny może współpracować z firmami oferującymi pomoc w upadłości konsumenckiej?

Jeżeli firma nie posiada uprawnień do świadczenia usług adwokackich lub radcowskich, albo do wykonywania innego zawodu takiego jak doradca podatkowy lub doradca restrukturyzacyjny adwokat lub radca prawny nie powinien współpracować z takim podmiotem, jeżeli oferuje on świadczenie pomocy prawnej, np. w zakresie ogłaszania upadłości konsumenckiej.

Na co warto uważać?

Należy zawsze sprawdzać czy firma oferujący pomoc prawna w zakresie ogłoszenia upadłości posiada uprawnienia. Przeciętny obywatel bardzo często nie jest świadomy,  że decyduje się na współpracę z Kancelarią, która nie może świadczyć usług adwokackich lub radcowskich. Przed nawiązaniem współpracy należy sprawdzić dany podmiot jest wpisany na właściwą listę samorządu zawodowego.

Czy wynagrodzenia za pomoc w ogłaszaniu upadłości obejmuje także reprezentację po ogłoszeniu upadłości?

Co do zasady nie. W przypadku konieczności reprezentowania w toku ustalenia planu spłaty lub innego postępowania po ogłoszeniu upadłości pobierane jest dodatkowe wynagrodzenie.

Potrzebujesz pomocy prawnej w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej?

Możesz zgłosić się do dowolnie wybranej Kancelarii adwokackiej i radcowskiej. Jeżeli chcesz skorzystać z usług naszej Kancelarii radcowskiej zadzwoń pod numer 724 046 782 lub napisz. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus