Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Działalność gospodarcza obcokrajowców

Prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Polski 

W Polsce swoje firmy prowadzą zarówno obywatele Polski jak i obywatele innych państw. Jeżeli chodzi o zasady prowadzenia działalności gospodarczej przez obywateli innych państw należy zaznaczyć, ze są one zróżnicowane ze względu na to, czy obcokrajowiec posiada obywatelstwo państw Unii Europejskiej lub Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (między innymi Szwajcaria). Obywatele UE oraz EOG mogą prowadzić działalności gospodarczą na terenie Polski na takich samych zasadach jak obywatele Polscy. Wynika  to między innymi z wiążących Polskę umów międzynarodowych i przepisów prawa unijnego. Inaczej jest w przypadku cudzoziemców, którzy posiadają obywatelstwo innego państwa, np. Ukrainy. Takie osoby mogą wykonywać działalności gospodarczą na terenie naszego kraju po spełnieniu określonych warunków. Przesłanki te są związane przede wszystkim z tym, aby cudzoziemiec przebywał na terenie naszego kraju. Ponadto działalności gospodarczą na takich samych zasadach jak obywatele Polscy mogą prowadzić również osoby posiadające kartę Polaka. Karta Polaka przyznawana jest obcokrajowcom, którzy udowodnią swój związek z narodowością polską lub państwem polskim.

Dodatkowe wymagania dla Cudzoziemców

Prowadzenie działalności na terenie Polski przez cudzoziemców nie wymaga spełnienia tak rygorystycznych przesłanek, jak te które są wymagane w przypadku podjęcia pracy zarobkowej. Jest to zrozumiałe, gdyż rozwój przedsiębiorczości i napływ do Polski nowych firm oraz kapitału zagranicznego jest korzystne dla rozwoju gospodarczego naszego kraju. Jest tak przede wszystkim dlatego, że nowe podmioty gospodarcze generują nowe miejsca pracy. Jeszcze kilka lat temu polskim procedurom administracyjnym zarzucano zbytni formalizm co niejednokrotnie zniechęcała przedsiębiorców do zakładanie firm na terenie naszego kraju. Aktualnie większość spraw związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą można załatwić z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej takich jak Internet. Od niedawna istnieje również możliwość założenia profilu zaufanego dla osób nieposiadających numeru PESEL. W sprawach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą może załatwić w imieniu przedsiębiorcy prawnik, taki jak adwokat lub radca prawny.

Forma prowadzenia działalności gospodarczej przez Cudzoziemca 

Przedsiębiorcy zagraniczni mogą prowadzić swoje firmy w dowolnie wybranej formie. Najczęściej jednak wybieraną formą prowadzenia tej działalności jest spółka kapitałowa w postaci spółki zoo. Wszelkie procedury związane z rejestracją spółki w Krajowymi Rejestrze Sądowym może wykonać radca prawny. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji można umówić się na spotkanie w Kancelarii w Przeworsku, Jarosławiu  lub Rzeszowie.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus