Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Adwokat lub radca prawny z urzędu

Kiedy można się ubiegać o adwokata z urzędu? 

W postępowaniu cywilnym strona, która ze względu na swoją sytuację majątkową oraz dochodową w aspekcie sytuacji rodzinnej nie jest w stanie zapłacić zawodowemu prawnikowi, za jego usługi, a jednocześnie potrzebuje jego pomocy może ubiegać się o ustanowienie adwokata lub radcy prawnego z urzędu. W takim przypadku strona nie będzie zobowiązana do poniesienia kosztów zastępstwa procesowego, lecz poniesie je skarb państwa. Opłaty za czynności adwokackie i radcowskie z urzędu są bardzo niskie, nie zmienia to faktu, że kancelarię adwokackie i radcowskie prowadzą takie sprawy z najwyższym poziomem staranności zawodowej. Jednak nie każdy prawnik przyjmuje sprawy z urzędu, dlatego najlepiej na samym początku zwrócić się do wybranego prawnika, czy ten wyrazi zgodę na prowadzenie sprawy z urzędu. We wniosku o ustanowienie profesjonalnego pełnomocnika strona może wskazać konkretnego adwokata lub radcę prawnego, w sprawach podatkowych może być nim również doradca podatkowy.

Wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu

Strona, która ubiega się o ustanowienie adwokata lub radcy prawnego z urzędu musi złożyć stosowny wniosek. Wniosek ten nie musi być składany na żadnym formularzu, można go napisać odręcznie. Natomiast do wniosku należy dołączyć sporządzone na urzędowym formularzu oświadczenie o dochodach, majątku, stanie rodzinnym oraz źródłach utrzymania wnioskodawcy. We wniosku należy wykazać z jednej strony, że strona znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej, z drugiej zaś strony, że udział adwokata lub radcy prawnego po jej stronie w przedmiotowej sprawie jest konieczny. Udział zawodowego prawnika jest co do za zasady potrzebny w przypadku gdy sprawa jest skomplikowana lub warunki osobiste wnioskodawcy, w szczególności podeszły wiek czy choroba psychiczna przemawiają za tym, że nie poradzi on sobie w sądzie.

Właściwość Sądu

Wniosek o ustanowienie adwokata lub radcy prawnego składa się do Sądu właściwego w sprawie, w której zawodowy pełnomocnik ma zostać ustanowiony. Wniosek ten można również dołączyć do pozwu lub wniosku głównego w postępowaniu nieprocesowym. Do wniosku można dołączyć także inne dokumenty, w tym zaświadczenia potwierdzające fakty powołane we wniosku, w szczególności dokumentację medyczną wnioskodawcy. Radca prawny J. Orlowska-Pączek stara się w miarę możliwości przyjmować sprawy z urzędu, po wcześniejszym uzgodnieniu. Jej Kancelarie znajdują się w takich miastach jak Rzeszów, Przeworsk, a także Jarosław. Jeżeli chciałbyś uzyskać więcej informacji możesz skontaktować się z sekretariatem Kancelarii i umówić swoją wizytę. Możesz również przyjść osobiście w godzinach pracy Kancelarii Radcy Prawnego.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus