Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Wina, a rozwód

Winny rozkładu pożycia małżeńskiego 

W niektórych przypadkach rozkład pożycia małżeńskiego następuje z winy jednego małżonka. Przyczynami takimi może być opuszczenie małżonka, ułożenie sobie przez jednego z małżonka życia z inną osobą lub też nawet jednorazowa zdrada. Działania powodujące winę małżonka mogą też być zarówno naganne pod względem etyczno-moralnym jak i realizować znamiona przestępstwa. Sytuacja taka następuje w szczególności w przypadku przemocy w rodzinie. Dowodami na okoliczność tego, że jeden z małżonków jest winny rozkładowi pożycia małżeńskiego mogą być filmy, zdjęcia, czy też zeznania świadków. Warto naznaczyć, że jeżeli stroną zależy na szybkim orzeczeniu rozwodu, w szczególności na tym, aby cała sprawa skończyła się na jednej rozprawie najlepszym rozwiązaniem będzie wzajemne porozumienie małżonków o nie orzekaniu w innym rozkładu pożycia małżeńskiego.

Skutki orzeczenia o winie 

Niewątpliwie orzeczenie rozwodu z ustaleniem kto jest winny rozkładu pożycia małżeńskiego odnosi skutki w sferze moralnej. Małżonek winny jest w pewnym sposób napiętnowany, a małżonek niewinny wyłączony z odpowiedzialności za rozkład pożycia małżeńskiego. Orzeczenie o winie ma również skutki w sferze obowiązku alimentacyjnego na byłego małżonka. Obowiązek alimentacyjny względem byłego małżonka nie istnieje w przypadku został on uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia małżeńskiego. W przypadku gdy oboje z małżonków są uznani za winnych rozkładu pożycia małżeńskiego lub gdy oboje małżonkowi są uznani za niewinnych rozkładu pożycia małżeńskiego wówczas obowiązek alimentacyjny względem byłego małżonka powstaje tylko wówczas gdy małżonek ten znajduje się w stanie niedostatku. Natomiast małżonek niewinny rozkładu pożycia małżeńskiego może żądać zapłaty alimentów od byłego małżonka winnego rozkładu pożycia małżeńskiego niezależnie od tego czy znajduje się on w stanie niedostatku. W sprawach rozwodowych usługi zawodowego zastępstwa procesowego mogą świadczyć tylko prawnicy posiadający uprawnienia adwokata lub radcy prawnego. Decyzję o rozwodzie, a tym bardziej z orzekaniem o winnym rozkładu pożycia małżeńskiego warto dokładnie przemyśleć, gdyż rodzi ona ze sobą wyjątkowo istotne skutki z punktu widzenia życia osobistego oraz rodzinnego, oraz ma wpływ na prawidłowy rozwój psychiczny dzieci zrodzonych ze związku małżonków.

Kontakt z Kancelarią 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zapraszam na wizytę w Kancelarii Radcy Prawnego w Przeworsku, Jarosławiu lub Rzeszowie. Radca prawny sporządzi dla Ciebie pozew o rozwód lub poprowadzi Twoją sprawę w oparciu o udzielone pełnomocnictwo. Więcej informacji znajdziesz w kategorii prawo rodzinne, a także w zakładce rozwód.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus