Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Spółka zoo

Istota spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jedną z dwóch w polskim systemie prawnym obok spółki akcyjnej handlowa spółką kapitałową. Spółkę z o. o. może założyć osobą fizyczna lub osoba prawna. Spółkę taką może założyć jeden lub kilku wspólników. Istnieją bowiem również jednoosobowe spółki z o. o. Jedyny wyjątek w tym zakresie dotyczy nie możności założenia spółki z o. o. przez inną spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W spółkach kapitałowych na pierwszym planie znajduje się substrat kapitałowy, nie zaś osobowy.

Osobowość prawna spółki 

Cechą podstawową spółki z o. o. jako spółki kapitałowej jest to, że posiada ona osobowość prawną. Osobowość prawną spółka nabywa z chwilą wpisu do rejestru. Przed wpisem spółka posiada tzw. ułomną osobowość prawną będąc spółką w organizacji. Spółka ta podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego. Minimalny kapitał zakładowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na ten moment wynosi 5 tys. złotych, planowane są jednak zmiany w tym zakresie. Spółka działa przez zarząd, zarząd może być jedno bądź wieloosobowy. W niektórych spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością obligatoryjną jest również Rada Nadzorcza sprawująca nadzór nad Zarządem w dużym uproszczeniu.

Zdolność prawna spółki z ograniczoną odpowiedzialnością 

Spółka z o. o. może zaciągać zobowiązania i nabywać prawa. Dlatego wspólnicy spółki nie ponoszą odpowiedzialności za jej długi. Spółka ta jest więc korzystna dla osób, które prowadzą działalność na dużą skale i chcą zabezpieczyć swój majątek osobiste przed wyjątkowo ciężkimi skutkami związanymi z niewypłacalnością firmy. Podstawowym jednak minusem prowadzenia działalności w formie spółki kapitałowej są zasady jej opodatkowania. Zyski spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za nim trafią do jej wspólników w formie dywidendy są podwójnie opodatkowane, najpierw Corporate Income Tax (CIT) czyli podatkiem od osób prawnych, a następnie podatkiem od dywidendy. Stawka obu z tych podatków wynosi 19 procent. Te niekorzystne skutki mogą być niwelowane w przypadku, gdy wspólnik znajduje się w drugim progu podatkowym. Istnieje również możliwość założenia w raz ze spółką z o. o. spółki komandytowej co łagodzi skutki podatkowe.

Porada prawna w sprawie założenia spółki 

Reasumując prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki są ma swoje plusy oraz minusy. Jeżeli nie wiesz jaką formę swojej firmy wybrać zasięgnąć doradztwa adwokata, czy też radcy prawnego. Prawnik będzie Cię zastępował w procedurze o wpis spółki do Krajowego Rejestru Sądowego. Kancelaria adwokacka lub Kancelaria radcowska może również prowadzić obsługę prawną Twojej spółki co umożliwi Ci skupienie się na swoim biznesie.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus