Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Pułapki w umowach telekomunikacyjnych

Umowy telekomunikacyjne

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy korzysta z usług telekomunikacyjnych. Umowy na świadczenie tego rodzaju usług są zwykle bardzo skomplikowane i obszerne. Dlatego właśnie przed ich podpisaniem warto skonsultować się z prawnikiem zwłaszcza gdy określone postanowienia takich umów są niezrozumiałe dla Konsumenta. W praktyce umowy takie są sporządzone w bardzo zawiły sposób z wykorzystaniem wielu definicji legalnych sformułowanych w umowie.

Kontrowersyjne reklamy 

  Ostatnio bardzo popularne są reklamy operatorów, które informują, że oferują oni Internet bez limitu transferu danych. Jest to ewidentne wprowadzenie w błąd Klienta, jeżeli po przekroczeniu określonej ilości danych prędkość pobierania spada do wysokości, która uniemożliwia normalne korzystanie z Internetu. Normalne korzystanie z Internetu jest co do zasady możliwe przy prędkości co najmniej 0,5 mega bajtów na sekundę w zakresie pobierania danych. Na rynku żaden z operatorów co do zasady nie oferuję Internetu bez limitu transmisji z maksymalną prędkością pobierania. Dlatego właśnie przed podpisaniem umowy z dostawcą Internetu mobilnego warto skonsultować się zarówno z prawnikiem jak i specjalistą w dziedzinie IT.

Naruszanie praw Konsumentów 

  Jeżeli chodzi o świadczenie usług telekomunikacyjnych w zakresie wykonywania oraz odbierania połączeń telefonicznych to należy uważać na różnego rodzaju pakiety, które są aktywowane automatycznie bez wiedzy Konsumenta. W związku z tym zagrożeniem przy podpisaniu umowy z operatorem należy żądać, aby wszelkiego rodzaju usługi dodatkowe zostały wyłączone. W takiej sytuacji przedsiębiorca lub konsument mogą być zaskoczeni wyższą niż spodziewaną wartością faktury wystawionej przez operatora.  Bardzo często się zdarza, że przedsiębiorcy z uwagi na brak czasu nie decydują się na złożenie reklamacji pomimo, iż ich żądanie jest w sposób oczywisty zasadne. Operatorzy korzystają tutaj na fakcie, że sporne kwoty są stosunkowo niskie, dlatego też dla podmiotu gospodarczego nie jest opłacalnym wytaczanie przeciwko operatorowi sprawy sądowej. Należy jednak stwierdzić, że roszczenia przedsiębiorcy najczęściej są uwzględniane na etapie reklamacji. W przypadku konsumentów pomoc prawną w zakresie sporów z operatorami telekomunikacyjnymi udziela, w szczególności Federacja Konsumentów. Dodatkowo istnieją organy, których celem jest kontrola przedsiębiorców działających w branży telekomunikacyjnej pod względem napuszania zbiorowych interesów konsumentów. Organem takim jest, w szczególności Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Kontakt z Nami

  Kancelaria w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie pomaga konsumentom i przedsiębiorcom w sporach wynikających z nieuczciwych praktyk stosowanych przez operatorów komunikacyjnych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus