Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Przyczyny niewypłacalności

Upadłość konsumencka i gospodarcza

Osoba, która stała się niewypłacalna może ubiegać się o ogłoszenie upadłości. Jeżeli osoba taka nie prowadzi działalności gospodarczej mowa tutaj o upadłości konsumenckiej. Przyczyny powstania stany niewypłacalności są bardzo ważne, gdyż od nich zależy rozstrzygnięcie Sądu. Zasadą jest to, że aby ogłosić upadłości konsumencką należy wykazać, że dłużnik doprowadził do niej w skutek okoliczności przez siebie niezawinionych, za które nie ponosi odpowiedzialności. Od tej zasady są jednak wyjątki gdyż Sąd może ogłosić upadłość dłużnika, który doprowadził do stanu niewypłacalności w skutek swojej winy jeżeli przemawiają za tym, w szczególności względy humanitarne. Dla przykładu jeżeli dłużnik jest ciężko chory i ma na utrzymaniu dwójkę dzieci Sąd najczęściej przychyli się do wniosku dłużnika nawet jeżeli zadłużenie powstało w związku ze zbyt wystawnym życiem dłużnika. Na naszej stronie znajdziesz zarówno informacje o upadłości konsumenckiej w Rzeszowie, jak upadłości gospodarczej. 

Rażące niedbalstwo dłużnika

Dodatkowo dłużnik powinien wykazać, że nie doprowadził do stanu niewypłacalności w skutek rażącego niedbalstwa. Rażące niedbalstwo polega na podejmowaniu pochopnych decyzji w sposób oczywisty niedbały. Dla przykładu jeżeli dłużnik zaciąga zobowiązanie i jest świadomy od samego początku, że nie będzie w stanie go spłacić możemy mówić o rażącym niedbalstwie. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto skonsultować się z adwokatem, radcą prawnym oraz doradcą finansowym.

Ryzyko gospodarcze, a upadłość firmy

Powodem ogłoszenia niewypłacalności może być niepowodzenie firmy. Bardzo często zdarza się, że osoba prowadząca działalność gospodarczą staje się niewypłacalna. W takim przypadku zazwyczaj działalność ta jest zakańczana. Po zakończeniu działalności gospodarczej istniej możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Stan niewypłacalności może również powstać w skutek utraty pracy. Dla przykładu osoba nie jest w stanie spłacić zobowiązań, które zostały zaciągnięte jeszcze gdy pracowała (w tamtym momencie bank ocenił jej zdolność kredytową). Coraz częściej niewypłacalność związana jest z koniecznością utrzymania dzieci. Dla przykładu rodzinie urodziło się dziecko, które nie było zaplanowane co wiąże się z dodatkowymi kosztami. W takim przypadku rodziny może nie być stać, aby spłacać zaciągnięty kredyt. Najbardziej przykrym powodem powstania stanu niewypłacalności jest choroba dłużnika. W takiej sytuacji zazwyczaj dłużnik nie może pracować, a dodatkowo ponosi wysokie koszty leczenia w związku z czym nie jest w stanie regulować wymagalnych zobowiązań w terminie.

Pomoc w postępowaniu upadłościowym

Nasza Kancelaria znajduje się w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Pomagamy niewypłacalnym konsumentom w zakresie postępowań o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz o ustalenie planu spłaty.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus