Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Majątek, a ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to potoczna nazwą postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. Celem takiego postępowania jest nie tylko zaspokojenie wierzycieli, jak w przypadku upadłości gospodarczej, ale także oddłużenie czyli umorzenie zobowiązań dłużnika.

jeżeli masz wątpliwości czy Twoja sytuacja kwalifikuje się do ogłoszenia upadłości konsumenckiej to możesz zapoznać się z informacjami dotyczącymi ogłoszenia upadłości konsumenckiej w Rzeszowie na naszej stronie.

Czy zachowam majątek po ogłoszeniu upadłości?

Niestety, ale nie. Twój majątek wejdzie do masy upadłościowej, będziesz go musiał wydać syndykowi. Twój majątek zostanie sprzedany, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zaspokojenie Twoich wierzycieli. Nie możesz w żaden sposób tego uniknąć, jeżeli ktoś zapewnia Cię, że jest inaczej to wprowadza Cię w błąd.

Gdzie będę mieszkać, gdy syndyk sprzeda mieszkanie?

Po sprzedaży mieszkania Sąd może wydzielić z uzyskanej ze sprzedaży Twojego mieszkanka ceny kwotę na zaspokojenie Twoich potrzeb mieszkaniowych. Kwota ta powinna Ci pozwolić na wynajem mieszkania w Twojej okolicy dotychczasowego zamieszkania przez okres od 12 do 24 miesięcy. W przypadku gdy Twoje mieszkanie zostanie sprzedane w toku postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika sądowego, a nie postępowania upadłościowego nie możesz liczyć na otrzymanie pieniędzy na wynajem.

Co jeśli przekażę swój majątek w darowiźnie?

W takim przypadku czynność darowizny będzie bezskuteczne z mocy prawa lub może zostać zostać uznana za nieważną przez Sąd. Pozbywanie się majątku na szkodę wierzycieli to przestępstwo, więc nigdy nie jest to dobra metoda na zachowanie majątku.

Czy Sąd ogłosi mi upadłość jeżeli nie mam majątku?

Tak. Paradoksalnie osoby, które nie posiadają majątku są w najlepszej sytuacji, jeżeli chodzi o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz umorzenie zobowiązań. Osoby takie nie posiadają majątku, a zatem nie będzie konieczności likwidacji tego majątku co powoduje, że postępowanie takie będzie trwało krócej. W przypadku takich osób najczęściej decyzja o ogłoszenie upadłości jest najbardziej oczywista, gdyż nie łączy się z utratą majątku. Warto jednak ustalić czy w przeszłości osoba taka nie posiadała majątku lub czy jej małżonek takiego majątku nie posiadał, gdyż wówczas w zależności od okoliczności składniki tego majątku mogą wejść do masy upadłościowej.

Czy majątek mojej rodziny wejdzie do masy upadłościowej?

Nie, chyba, że majątek ten członkowie twojej rodziny otrzymali od Ciebie na podstawie darowizny lub umowy odpłatnej, która miała charakter pozorny. W takim przypadku takie składniki majątku będą uważane są Twoją własność i zostaną sprzedane przez syndyka, w celu zaspokojenia wierzycieli.

Czy samochód wejdzie do masy upadłościowej?

Tak. Nie tylko nieruchomości, ale także ruchomości wchodzą do masy upadłościowej. Nie zachowasz swojego samochodu, nawet jeżeli faktycznie jest zarejestrowany na Twojego małżonka. Tylko jeśli wykażesz, że samochód wchodzi w skład majątku osobistego Twojego małżonka zostanie on wyłączony z masy upadłości. Jeżeli sprzedasz samochód przed ogłoszenie upadłości będziesz musiał wydać syndykowi uzyskana cenę. W przeciwnym przypadku postępowanie może zostać umorzone, a Ty nie zostaniesz oddłużony. To samo dotyczy wszelkich innych składników majątku, nawet takich jak komputer, konsola do gier, czy telewizor.

Kto może Ci pomóc w sprawie upadłościowej?

Pomoc prawną w tego rodzaju sprawach świadczą adwokaci, radcy prawni oraz doradcy restrukturyzacyjni. Osoby takie mogą Cię reprezentować w Sądzie, w przeciwieństwie do tak zwanych firm oddłużeniowych, które może założyć każdy.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus