Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Jak ustalić wynagrodzenie z prawnikiem

Jak ustalić wynagrodzenie z prawnikiem? 

 Kwestia kosztów usług świadczonych przez adwokatów lub radców prawnych jest bardzo istotna z punktu widzenia interesów Klienta. W pewnym zakresie ceny tych usług są regulowane przez państwo, gdyż Minister Sprawiedliwości w stosownych rozporządzeniach określa minimalną stawkę pełnomocnika w danej sprawie. Rozporządzenia te nie obejmują jednak wszystkich rodzajów spraw, gdyż dotyczą co do zasady wyłącznie postępowań prowadzonych przed Sądem. Ceny usług w zakresie doradztwa prawnego nie są natomiast w żaden sposób uregulowane. Należy wskazać, że stawki minimalne dotyczą co do zasady wynagrodzenia za prowadzenie całego postępowania, zaś często Klienci potrzebują pomocy adwokata lub radcy prawnego wyłącznie na jednej rozprawie.

Czym są stawki minimalne?

  Stosowanie przez prawnika stawek niższych niż minimalne określone w stosownym rozporządzeniu jest niedopuszczalne. Takie zachowania godzą w zasady uczciwej konkurencji i mogą prowadzić do pociągnięcia prawnika do odpowiedzialności dyscyplinarnej. Co prawda w wyjątkowych przypadkach adwokat lub radca prawny może zdecydować o obniżeniu swojego wynagrodzenia poniżej stawki minimalnej, jednak motywem takiego zachowania nie może być chęć zysku, a wyłącznie powody leżące po stronie Klienta. Trzeba tutaj zaznaczyć, że instytucja ta może znajdować zastosowanie tylko wyjątkowo i nie może być nadużywana, zwłaszcza w celu zwiększenia liczby Klientów. 

Umowa z prawnikiem

  Szczegółowo wysokość wynagrodzenia zawodowego pełnomocnika jest regulowana w umowie zawartej z Klientem. Umowa taka może mieć charakter ustny, jednak zaleca się, zwłaszcza w przypadku kosztownych postępowaniach sporządzenie umowy na piśmie. Klient może także zaakceptować stawkę zaproponowaną przez prawnika podpisując otrzymaną fakturę VAT. Wycena kosztów wynagrodzenia prawnika nie jest prosta, gdyż zazwyczaj zależy od bardzo wielu czynników, takich jak wartość przedmiotu sporu, etap sprawy, stopień skomplikowania, a także nakład pracy. Warto także wskazać, że wyższy nakład pracy nie zawsze wiąże się z dużą wartością przedmiotu sporu, dlatego też w niektórych sytuacjach korzystanie z pomocy prawnika może okazać się po prostu nieopłacalne. W innych natomiast sprawach ze względu na wysoką wartość przedmiotu sporu wynagrodzenia pełnomocnika może wydawać się niewielkie, a korzyści, które dzięki jego pomocy uzyska Klient wymierne. 

Jak uzyskać informację na temat kosztów? 

  Kancelaria, na stronie której się znajdujesz ma swoje siedziby w Przeworsku, Jarosławiu oraz Rzeszowie. Jeżeli chcesz uzyskać informację na temat kosztów poprowadzenia określonej sprawy serdecznie zapraszamy do kontaktu osobistego lub mailowego. Poinformujemy Cię o wszystkich kosztach związanych z wytoczeniem sprawy lub podjęciem obrony przed Sądem. Serdecznie zapraszamy. 

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus