Jeżeli potrzebny Ci radca prawny lub adwokat Jarosław oraz Przeworsk to miasta gdzie znajduje się nasza Kancelaria.

Posiadamy także Kancelarie w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 17/4, gdzie specjalizujemy się między innymi w pomocy w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej w Rzeszowie przed Sądem Rejonowym.

Oddział Kancelarii
w Przeworsku

Pomoc prawna świadczona przez radcę prawnego w Jarosławiu z biurem w centrum miasta

Oddział Kancelarii
w Jarosławiu

Potrzebujesz prawnika z Przeworska? Zapraszamy do naszej Kancelarii w centrum miasta.

Doradca podatkowy

Kim jest doradca podatkowy? 

Doradca podatkowy to profesjonalny pełnomocnik w zakresie prawa podatkowego. Zawód ten jest stosunkowo młody, bowiem podstawy jego działania zostały w Polsce określone dopiero po upadku Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Praca doradcy podatkowego polega na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych z zakresu prawa podatkowego, a także zawodowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. W związku z likwidacją certyfikatu księgowego to właśnie doradca podatkowy jest osobą najbardziej kompetentną do prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Kto może udzielać porad, z zakresu prawa podatkowego? 

Porad prawny z zakresu prawa podatkowego mogą udzielać również adwokaci i radcowie prawni. Jest to zrozumiałe bowiem prawo podatkowe jest jak najbardziej dziedziną prawa, chociaż bardzo specyficzną. Doradcy prawni mogą być wykonywać swój zawód w formie indywidualnej działalności gospodarczej, a także w ramach stosunku zlecenia oraz stosunku pracy na rzecz niektórych podmiotów. Istnieje również możliwość wykonywania zawodu doradcy podatkowego w formie spółki kapitałowej jednak z pewnymi ograniczeniami. Biura doradców podatkowych noszą nazwę zwykle Kancelarii Doradców Podatkowych, czy  Biur Doradztwa Podatkowego.

Wymagania dla doradcy podatkowego   

Zostanie doradcą podatkowym łączy się z obowiązkiem spełnienia pewnym warunków. Przede wszystkim należy wykazać się wyższym wykształceniem. Nie ma wymogu ukończenia studiów prawniczych, a więc doradca podatkowy może, ale nie musi być prawnikiem. Dodatkowo osoba, która ubiega się o dołączenie w poczet doradców podatkowych musi złożyć z wynikiem pozytywnym egzamin na doradcę podatkowego. Egzamin ten składa się z dwóch części. Pierwsza cześć egzaminu ma formę pisemną, w przypadku gdy kandydat ją zaliczy może przystąpić do drugiego etapu, który ma charakter ustny. Po złożeniu z wynikiem pozytywnym kandydat musi odbyć jeszcze praktykę zawodową trwającą minimum 6 miesięcy u doradcy podatkowego. Na równi z tą praktyką jest traktowane zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy na podstawie umowy o pracę. u adwokata lub radcy prawnego. Warunkiem w tym przypadku jest to, aby kandydat na doradcę podatkowego zajmował się w ramach wykonywania obowiązków służbowych prawem podatkowym. 

Pomoc Kancelarii     

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie prawa podatkowego możesz również zwrócić się o nią do radcy prawnego. Porad prawnych z zakresu prawa podatkowego udziela między innymi r. pr. Joanna Orłowska-Pączek w swojej Kancelarii w Przeworsku, a także w Kancelarii w Rzeszowie oraz Jarosławiu.

Obsługujemy zarówno konsumentów, jak i przedsiębiorców. specjalizując się w sprawach pracowniczych, dotyczących upadłości konsumenckiej oraz rejestrowych. Prowadzimy stałą i doraźna obsługę biura rachunkowych, firm transportowych, przedsiębiorstw zajmujących się wynajmem nieruchomości, wirtualnych biur, które prowadzą działalność w takich miastach jak Rzeszów oraz Kraków. Zapraszamy  przedsiębiorców do kontaktu, w celu przedstawienia oferty na obsługę prawną ich firmy.

Zaufali Nam między innymi:

Kancelaria w Jarosławiu

Zobacz wizytówkę naszej Kancelarii w Jarosławiu  w Google Moja Firma 

Kancelaria w Przeworsku

Odwiedź wizytówkę naszej Kancelarii w Przeworsku w Google Moja Firma.

 

Znajdź Nas

Kontakt z Kancelarią 

Tel. 

+48 726 066 462
+48 724 046 783

adresy:

Jarosław, ul. Jana Pawła II 3a (Dom Towarowy Globus)

Rzeszów, al. Piłsudskiego 17/4 (Cech Rzemiosła)

Przeworsk, ul. Piłsudskiego 1/17 (Dom Rzemiosła)

FORMULARZ KONTAKTOWY

Podanie danych osobowych w treści formularza jest dobrowolne i oznacza zapoznanie się, a także akceptację klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych Klientów Kancelarii dostępnej tutaj. Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Skontaktuj się z nami

Niniejszy artykuł nie stanowi porady prawnej w indywidualnej sprawie. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do informacji zamieszonych w artykule oraz za ich aktualność. W celu uzyskania porady prawnej można zwrócić się do Kancelarii. Grafiki opublikowane na stronie należą do domeny publicznej (źródło: pixabay.com) lub licencja do nich została zakupiona w aplikacji Canva albo pochodzą z zasobów własnych właściciela witryny.

komentarze na blogu dostarczane przez Disqus